Niejeden z nas marzy o własnym domu. Niejednokrotnie jednak marzenia te muszą zdarzyć się z rzeczywistością, kiedy myślimy o funduszach na ich realizację. Na rynku nieruchomości od kilku lat rośnie na szczęście zainteresowanie nowym typem budownictwa, nieco bardziej ekonomicznego. Mowa tu o budownictwie naturalnym.

Wśród bogatej oferty wybrać możemy różne materiały j konstrukcje. Najbardziej popularne są w naszym kraju domy z kostek słomy w konstrukcji drewnianej, ale możliwe są także samonośne budynki z kostek słomy, a także budownictwo z wykorzystaniem włókien konopi.

Choć wielu drży na myśl o mieszkaniu w glinianym domu, okazuje się, że technologia ta ma bardzo wiele plusów. Przede wszystkim nie szkodzimy środowisku, ale także zdrowiej oddychamy. A nawet więcej – oddycha cały dom.

Glina daje także wiele możliwości kształtowania budynku według naszych potrzeb. Nie kojarzmy jej jednak tylko z wiejskim lepiankami czy domami szalonych hipisów. Nowoczesna architektura i jej wielcy przedstawiciele już zdążyli pokochać tę ekologiczną technologię.