Jesteśmy zainteresowani kupnem nieruchomości. Nie ważne jaka to nieruchomość – na tym poziomie nie trzeba będzie podawać jej konkretnej charakterystyki. Niemniej – obojętnie czego ona dotyczy – trzeba wziąć pod uwagę (przed jej nabyciem rzecz jasna) kilka najistotniejszych aspektów. Oto one:

1. Przed zakupem nieruchomości sprawdźmy, jaki jest jej stan skomunikowania z otoczeniem. Owszem, możemy szukać np. czegoś oddalonego od najbliższych ludzkich siedzib, ale… częściej decydujemy się raczej na bliskie i łatwe skomunikowanie z otoczeniem.

2. Jeśli interesuje nas zakup określonej nieruchomości – pamiętajmy, że musi ona mieć jasny zapis w księgach wieczystych i co ważne – musi być ona pozbawiona jakichkolwiek długów i zobowiązań. Może się bowiem okazać, że po jej nabyciu zbankrutujemy.

3. Sprawdźmy też dokumentację danej nieruchomości. Jeśli nie wiemy co powinno się w niej znajdować – zajrzyjmy na odpowiednie strony www. Inaczej, cała inwestycja może się okazać niewypałem, a my tylko stracimy czas i pieniądze.