Projekt gotowy czy indywidualny

Jeżeli panujemy budowę domu to pierwszą i podstawową kwestią jest wybór projektu. Aby podjąć właściwą decyzję należy zastanowić się nad ilością osób, które będą mieszkać w tym domu, ilością pomieszczeń i ich powierzchnią, potrzebą posiadania piwnicy i garażu. To tylko kilka wytycznych, jakie należy rozważyć.
Mamy dwie opcje, jeżeli chodzi o rodzaj projektu: indywidualny lub gotowy. Budowa domów z projektów gotowych i indywidualnych przebiega tak samo, różnią się one ceną i sposobem przygotowania.
Projekt indywidualny jest przygotowywany zgodnie z naszymi oczekiwaniami, dopasowywany do naszych potrzeb i życzeń. Przygotowuje go uprawniony do tego architekt, który wizualizuje nasze podpowiedzi i sugestie. Ponadto nanosi on do projektu wszelkie zmiany i poprawki. Cena za jego pracę to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Kupując projekt indywidualny, wiemy, że nasz dom będzie niepowtarzalny.
Gotowe projekty domów dostępne są w katalogach i na stronach internetowych. Możemy przeglądać ich rzuty, rozkład pomieszczeń. Zazwyczaj są też przygotowywane wizualizacje, które pozwalają wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał nasz przyszły dom. Do projektu dołączony jest też kosztorys budowy i spis potrzebnych materiałów. Cena „gotowca” nie przekracza kilku tysięcy złotych. Jednak za każdą poprawkę i zmianę trzeba dodatkowo zapłacić.
Budowa domów z projektów gotowych jak i indywidualnych pozwala spełnić nasze marzenia. Nasze miejsce na ziemi możemy kreować tak, by było nam pociechą na długie lata.