Kiedy na świecie ma pojawić się Twoje pierwsze dziecko, wszystko staje się dla Ciebie nowe. Próbujesz zaplanować każdy nawet najdrobniejszy szczegół i przygotować się na przyjście największego skarbu. Jednym z elementów, które przygotowujesz jest pokój dla niemowlaka.
Kiedy znasz już płeć dziecka, zaczynasz gromadzić wszelkiego rodzaju ubranka i akcesoria, ale trzeba też pamiętać o wystroju pomieszczenia, w którym będzie maluch. Oprócz podstawowych mebli związanych z przyjściem na świat dziecka, takich jak łóżeczko, przewijak, czy szafka na przybory, warto wyposażyć pokój w różnego rodzaju elementy wystroju. Kolorowy dywanik, fluorescencyjne gwiazdki na suficie czy bajkowe kadry, to tylko niektóre z możliwości. Ciekawym rozwiązaniem są fototapety na wymiar. Można wybrać sobie grafikę, która najbardziej nam odpowiada, a firma produkująca takie tapety, stworzy ja na konkretną miarę.
Rodzice coraz częściej korzystają z usług architektów wnętrz, aby w sposób praktyczny i komfortowy urządzić przestrzeń dla swojego niemowlaka.