Przychodzi taki wiek w życiu mężczyzny, że postanawia spełnić swoje większe lub mniejsze marzenia. Ja po dość długich poszukiwaniach kupiłem kultowego Fiata 126p i spełniłem to swoje marzenie. Posiadanie klasyka, możliwość podróżowania jak za dawnych lat i spojrzenia przechodniów sprawiają ogromną radość i dają dużą satysfakcję.
Jednak w związku z posiadaniem tego ekstra samochodu pojawiła się konieczność budowy w szybkim czasie dodatkowego garażu. Świetnym pomysłem okazały się garaże blaszane. Znalazłem odpowiedniego producenta przez internet i w formularzu zamówienia wybrałem kolor, wielkość, drzwi otwierane do góry oraz dwuspadowy dach garażu. W urzędzie powiatowym zgłosiłem jego budowę (pozwolenie na budowę nie jest już konieczne). Najbardziej czasochłonnym było przygotowanie podłoża – musiałem wkopać i wypoziomować bloczki betonowe oraz zabezpieczyć grunt folią, na którą wysypałem żwir. Sam montaż konstrukcji przez firmę trwał około 3 godzin.
Wybór tego tupu garażu był bardzo dobrym pomysłem, bo już po tygodniu, niedużym kosztem, fiacik mógł bezpiecznie parkować pod dachem.