Bardzo popularnym i często poszukiwanym akcesorium zabezpieczającym motocykl są gmole motocyklowe. Są to ramy wykonane z odpowiednio wygiętej bądź zespawanej rury, której główną rolą jest osłona motocykla podczas upadku w czasie jazdy, jak i przewrócenia się maszyny na parkingu. W zależności od modelu oraz przeznaczenia motocykla producenci oferują zazwyczaj dwa rodzaje tego typu osłon: gmole przednie i tylne.

Sprzedażą gmoli motocyklowych również zajmują się sklepy internetowe, które w swojej ofercie akcesoriów motocyklowych posiadają te dwa rodzaje. Przednie gmole motocyklowe są montowane przed silnikiem, a tylne motocyklowe montuje się w tylnej części pojazdu. Co więcej, można podzielić motocyklowe gmole ze względu na kształt. W motocyklach klasycznych i pojazdach typu chopper wykorzystuje się osłony, które mają kształt litery “u” lub “o”.

Na indywidualne życzenie klienta w wielu przypadkach wykonywane są specjalne konstrukcje gmoli, które nie tylko zabezpieczają maszynę przed uszkodzeniami podczas wywrotki ale ponadto nadają jej wyjątkowo ciekawego kształtu i charakteru. Usługa jest bardziej kosztowna niż zakup w sklepie internetowym i samodzielne ich zamontowanie, ale za to daje gwarancję solidnego montażu i starannie wykonanej konstrukcji.

W sklepach internetowych można znaleźć gmole na jednoślad w bardzo odpowiedniej cenie. Można je dobrać do konkretnego wzorcu pojazdu motocyklowego i zamontować bez wkraczania w strukturę motocyklu.