Właśnie dostałeś się na wymarzony kierunek studiów, przyjechałeś do nowego miasta i razem ze znajomymi wynająłeś stancję albo udało Ci się dostać miejsce w akademiku? Zapewne rozglądasz się za, najlepiej dobrze płatną, pracą w elastycznym wymiarze czasowym? Jakkolwiek na samym początku sprawa może wydać Ci się nieco skomplikowana, warto poświęcić trochę czasu i zacząć zarabiać swoje pierwsze pieniądze.

Najlepszą i najszybszą drogą do znalezienia pracy jest Internet, zwłaszcza portale publikujące ogłoszenia dla studentów.

Nieistotne, czy kierunek, który będziesz studiować to filologia, fizyka teoretyczna czy logistyka transportu. Wielu pracodawców chętnie zatrudnia studentów, dzięki czemu zyskują na tym obie strony. Pracodawca, zatrudniając Cię, zyska zwolnienie z niektórych opłat, które musiałby pokrywać przy zatrudnieniu kogoś, kto już skończył studia. Ty zaś zyskujesz pracę.

Układ idealny, zwłaszcza że im wcześniej rozpoczniesz swoją karierę zawodową, tym atrakcyjniejszym pracownikiem będziesz w przyszłości.