Każdy rodzic myśli inaczej o przyszłości swojego dziecka, jednak wszyscy wiedzą jedno-kiedyś będą musieli się pożegnać z ukochanym dzieckiem, gdyż zacznie ono mieszkać samodzielnie, we własnym mieszkaniu czy domu. Każdy pierwszy raz dla młodego człowieka jest tak samo ważny, niezależnie od tego czy jest to kupno auta czy mieszkania. Takie momenty są bardzo potrzebne i rozwijają nastolatka.

Mieszkania dla młodych to ostatnimi czasy bardzo popularny projekt . Coraz więcej ludzi usamodzielnia się w młodym wieku, znajduje pracę, chce żyć za swoje pieniądze w swoim domu. Wsparcie rodziców na początku jest bardzo mile widziane i potrzebne, jednak całym sensem tego procesu jest nauczenie młodego człowieka odpowiedzialności oraz samodzielności. Ponadto, całe przedsięwzięcie sprzyja budowaniu tanich w utrzymaniu mieszkań, które będą mogli wynająć lub kupić nie tylko młodzi ludzie, lecz także starsi.

Rodzice powinni wspierać w dzieciach chęć wszelkiej niezależności, gdyż okaże się to bardzo ważne w ich przyszłości-asertywność i samodzielność przydadzą się w każdej sytuacji.