Klasyka i nowoczesność przez długi czas kompletnie sobie zaprzeczały i zarówno w modzie, muzyce jak i dekorowaniu wnętrz, raczej nie dało się ze sobą pogodzić tej melancholii i postępu. Obecnie, czego dowodzą lampy Kandela, możliwe jest pójście na tak dalekie ustępstwa we wzornictwie, że z powodzeniem w jednym produkcie udaje się przemycić nutkę sentymentalizmu za starymi meblami i dodatkami oraz współczesną potrzebę funkcjonalności i nowoczesności.
Elementem, który poniekąd wyróżnia oświetlenie Philips na tle oferowanych przez konkurencję produktów, to właśnie ich wyjątkowo udany mariaż funkcjonalności i minimalizmu oraz przejrzystości z wzornictwem stylu retro. Z jednej strony patrząc na dowolne lampy Kandela można mieć wrażenie, że patrzy się na ten sam styl i wzór, który obowiązuje w projektowaniu lamp od ponad kilkudziesięciu lat ? prosty drewniany stojak i na nim żarówka za abażurową przesłoną.
Oświetlenie Aquaform nadaje jej jednak wiele nowoczesnego stylu i charakteru chociażby poprzez zmianę proporcji oraz kształtu poszczególnych elementów. Obecne lampy są bardziej smukłe, mniej zdobione ? dominuje precyzja linii oraz minimalizm wykończenia, czyste i schludne materiały.