Dobrze sporządzony projekt architektoniczny pozwala na realizację wizji dotychczas nieosiągalnych, a także na projekcję marzeń wizjonerów, którzy już w XIXw przewidywali powstanie ogromnych budowli wysokich i długich nawet na kilkaset metrów. To, co dziś daje nam architektura, to przede wszystkim niczym nieskrępowane możliwości maksymalnego ułatwienia życia człowiekowi, który może zamieszkać dziś w pełni funkcjonalnych domach, których projekty kreślą nowe standardy w sztuce budowlanej.

Architekci mogą dziś jak nigdy przedtem tworzyć piękne budowle, ogrody i przestrzenie. Wszystko stało się możliwe dzięki wielkiemu skokowi cywilizacyjnemu, jaki odnotowuje od kilkudziesięciu lat człowiek.

Powszechny dostęp do nauki, kultury, sztuki i najnowszych technologii pozwala na projektowanie prawdziwie wizjonerskich i niezwykłych budowli. Ich piękno daje nam niesamowite wrażenia estetyczne i pozwala wykorzystać użyte w nich technologie do pomocy ludziom. Nowatorskie spojrzenie na możliwości, jakie dziś posiadamy może zaowocować w przyszłości jeszcze bardziej niesamowitymi projektami i wizjami twórców.