Bycie właścicielem firmy budowlanej wiąże się z różnego rodzaju kosztami. Od wysokich kosztów prowadzenia działalności w postaci podatków i różnego rodzaju opłat, aż po zakup sprzętu budowlanego.
Przeciętny przedsiębiorca nie jest w stanie zakupić wszystkich potrzebnych mu maszyn i urządzeń budowlanych. Jeśli jego działalność nie opiera się typowo na jednym rodzaju wykonywanych usług bardzo pomocna może okazać się wypożyczalnia sprzętu budowlanego. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego jest instytucją zajmującą się wypożyczaniem sprzętu dla przedsiębiorców, małych firm budowlanych oraz osób prywatnych inkasując za to jedynie niewielką opłatę. Biorąc pod uwagę koszta zakupu sprzętu budowlanego, a okres czasu w którym będzie on używany, a w którym nie będzie nikomu potrzebny należy poważnie się zastanowić nad skorzystaniem z usług wypożyczalni.
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego jest wybawieniem dla firm niemających odpowiednich funduszów na zakup drogiego sprzętu. Zapewne niejednej firmie wypożyczalnie pozwoliły szybko zrealizować zlecenie.