Bezdotykowy pomysł na biznes
Ile kosztuje myjnia? Różnie. Najbardziej ekonomiczna będzie budowa myjni bezdotykowych Koszty zależą od wielu czynników (prace ziemne, odległość od mediów, wielkości działek itd.). Należy przyjąć, że koszt uruchomienia stworzenia jednego stanowiska to wydatek ok. 25 tys. zł. plus urządzenia (lub ich dzierżawa).
Jeśli chcemy postawić kilka stanowisk (a na pewno chcemy) i nie dysponujemy odpowiednią gotówką, to z pomocą przyjdzie leasing – po to przecież jest. Ratę leasingową wliczamy przecież w koszt uzyskania przychodu w całości, Na rynku finansowym jest duża konkurencja, więc ze znalezieniem odpowiedniej i taniej instytucji leasingowej raczej nie będzie problemu.
Najlepsze na deser. Uruchomienie stanowiska to kilkadziesiąt tys. zł. Zysk zaś wynosi ok. 5 tys. zł (a są to założenia ostrożne) w zależności od lokalizacji. Stopa zwrotu inwestycji oscyluje więc na poziomie 25-30% miesięcznie. Warto chyba się zastanowić, czy budowa myjni bezdotykowej nie będzie dla nas niezłym pomysłem na biznes.